Archiv článků

Aktuální výsledky

Děvčata postoupila do finále MČR družstev

06.03.2018 21:40:08

O víkendu 3. - 4. 3. se v Pardubicích konalo semifinále MČR družstev. Děvčata z PK Zlín startovala v semifinále jako jediný tým z celé Střední Moravy a předvedla se v tom nejlepším světle.

Lucie Matošková a Michaela Gogelová  předvedly, že patří mezi českou prsařskou špičku a v moravské části obsadila 1. a 2. místo na 200 m prsa. Dále Míša zaplavala skvěle i následují disciplíny - 200, 400 a 800 volný způsob, kde si na všech tratích zaplavala osobní rekordy a získala tak skvělá umístění. Lucka pak přidala 1. místo na 100 m prsa, kde si zaplavala nový osobní rekord a zároveň i nový klubový rekord. Na 200 a 400 m polohový závod pak obsadila shodně 3. místa.
Výborně plavala také Gabriela Bártková, která si z pardubického bazénu odváží osobní rekord na 100 m znak a 200 m volný způsob a skvělé časy na 400 m polohový závod a 200 m znak.
Skvělou posilou byla Markéta Zvonková (Strapková), která také obsadila medailové pozice, a to na 100 m znak a 50 m volný zbůsob, k tomu také přidala vynikající čas na 200 m znak.
Další skvělá prsařka Lucie Schlosserová si zaplavala osobní rekord na 100 m volný způsob a poté ještě přidala skvělé časy na 100 m prsa a 200 m polohový závod.
Mezi staršími plavkyněmi se neztratila ani nejmladší děvčata - Lucie Sobotíková a Izabela Tomšů - obě dvě si na všech svých tratích zaplavala výborné osobní rekordy a podržely celý tým. Na polohovou štafetu obsadily holky 3. místo a na kraulovou štafetě potom 5. místo.
Díky těmto skvělým výsledkům se děvčatům podařilo PROBOJOVAT DO FINÁLE a poslední víkend v březnu budou plavat v Ostravě o co nejlepší umístění.