Archiv článků

Aktuální výsledky

Triumf kvarteta Král, Kůstka, Skálová, Vydrová v Rakousku

19.12.2017 12:38:08

O víkendu 16. a 17. 12. proběhly mezinárodní závody ve městě Braunau am Inn, ležícím na hranici Rakouska a Německa. Závodů se zúčastnilo 304 plavců z 19 oddílů, z toho čtyři oddíly z Německa. Náš Plavecký klub Zlín skvěle reprezentovala čtveřice plavců ve složení David Král, Lukáš Kůstka, Aneta Skálová a Marie Vydrová. Toto kvarteto dosáhlo fantastických výsledků. Posuďte sami. Do závodů vstoupili jak jen nejlépe mohli, a to vítězstvím ve smíšené kraulové štafetě. Tento úspěch odstartoval smršť dalších medailových výsledků, završených ziskem pohárů pro nejlepší plavce.

V sobotním odpoledním programu Lukáš Kůstka prokázal své sprinterské schopnosti. Zvítězil na tratích 50P, 50M i 100PZ, a to vše v osobních rekordech. Na 50m motýlek zaplaval nový klubový rekord 12. letých časem 31,14!
Další medailová umístění přidal David Král, taktéž v osobních rekordech, když doplaval na 2. místě na tratích 50P a 100PZ. David pokořil hranici 40 sekund na 50m prsa časem 39,45.
V kategorii 11. letých se v sobotu velmi zadařilo Marii Vydrové jak na tratích 50M a 100PZ, kde na obou brala stříbro, tak i v závodě na 50P ziskem třetího místa.
Aneta Skálová přidala v sobotu dvě 5. místa na 50P a 100PZ a 6. místo na 50M, vše ve velmi kvalitních osobních rekordech.

Neděle už jen naplnila očekávání z předešlého dne.
Lukáš Kůstka zvítězil na 50 VZ časem 28,67 a k tomu přidal i 1. místo na trati 50 Z.
David Král dohmátl jen malý kousek za Lukášem a bral stříbrnou medaili na 50VZ a 50Z.
Marie Vydrová si nenechala uniknout zlaté medaile na 50m znak i 50m kraul v nových klubových rekordech jedenáctiletých, když na kraulové padesátce poprvé zaplavala pod 30 sekund!! Její čas 29,99 s.
Aneta Skálová na kraulové padesátce doplavala na vynikajícím 4. místě časem 32,45, což je její nový osobní rekord.
Součástí závodů bylo i vyhodnocení celkového bodového součtu za všechny odplavané padesátimetrové závody. Lukáš Kůstka vyhrál pohár, když zvítězil v kategorii plavců ročníku 2005 ziskem 1241 bodů. Na vynikajícím druhém místě byl David Král se ziskem 1023 bodů.
V kategorii plavkyň ročníku 2006 si pohár pro vítěze vyplava Marie Vydrová ziskem 1534 bodů.

Celková bilance: 8 x 1. místo, 6 x 2. místo, 1 x 3. místo a celkové 7. místo mezi 19 zúčastněnými oddíly dle zisku medailí.