Archiv článků

Aktuální výsledky

MEDAILE ZE ZIMNÍHO MČR 2016 DO PLAVECKÉHO KLUBU ZLÍN

20.12.2016 10:18:39

Na zimním mistrovství ČR 2016 v plavání se v plzeňském bazénu závodníkům Plaveckého klubu Zlín výrazně dařilo. I přesto, že všichni naši závodníci jsou věkem ještě dorostenci, tak plavali v nejlepším finále „A” - open nebo se jeho branám velmi přiblížili a pak startovali ve svých dorosteneckých finále „B” nebo „C”.

Nejúspěšnější závodnicí se stala se třemi stříbrnými medailemi Michaela GOGELOVÁ. V disciplínách 50, 100 i 200 metrů prsa potvrdila svou příslušnost v reprezentaci ČR a svými sedmi osobními rekordy se dokázala navíc dvakrát probojovat i do nejsilnějšího „A“ finále žen (100 – 1:11,23s a 200 metrů prsa – 2:34,30s), kde při zisku svých stříbrných dorosteneckých medailí obsadila 7. a 8. místo i mezi ženami.
Další výborná umístění předvedla Lucie MATOŠKOVÁ, která se dokázala probojovat do šesti dorosteneckých finále, ale medailové umístění jí jen těsně uniklo. Nejblíže byla v discilínách 100 metrů prsa a 200 metrů polohový závod (v osobním rekordu), kde skončila vždy těsně čtvrtá. Ve finále dále byla na 50 a 200 metrů prsa a 100 a 400 metrů polohový závod.
Ve výborné sprinterské formě plavala i Charlota VÁŇOVÁ, která v novém ODDÍLOVÉM REKORDU 29,30s  na 50 metrů motýlek doplavala ve svém finále na pátém místě. Další osobní rekord na 50 metrů znak už na finále nestačil.
Do finále se v osobním rekordu nominovala i Gabriela BÁRTKOVÁ na 200 metrů polohový závod a odpoledne ještě tento čas vylepšila na 2:28,64s, což stačilo na šesté místo v tomto finále, kde startovala i Petra ZELINKOVÁ, která obsadila osmé místo. V tomto finále startovaly tři závodnice našeho plaveckého klubu. Gábina se dostala do finále i na 400 metrů polohový závod.
Do finálových bojů promluvili i další plavci PK Zlín. Vojtěch KORDAČ na 200 metrů volný způsob v novém osobním rekordu 1:58,35s  doplaval na osmém místě a Lucie SCHLOSSEROVÁ v disciplíně 200 metrů prsa doplavala ve svém finále na výborném šestém místě.
Další závodníci i přes výrazné osobní rekordy na svých tratích  do finálového bloku nenahlédli. Jsou to: Jakub SKÁLA – 50 metrů volný způsob 24,42s, Michael MÜLLER – 50 metrů prsa 30,40s a 100 metrů prsa 1:07,07s nebo Bára ZLOBICKÁ – 100metrů volný způsob 1:01,27s.
Toto mistrovství ČR se našim závodníkům velmi vydařilo a doufáme, že po jarní a letní přípravě se jim všem podaří postoupit buď do „A“ finále – open nebo do svých dorosteneckých finále na letním mistrovství ČR.